לגור בטבעון - אינדקס עסקים ומגורים בקריית טבעון

עליית מחירי נדלן בעמק יזרעאל

 

 אז מה קורה בתחום הנדלן בעמק יזרעאל

עליית מחירי הנדל"ן המאפיינת את השוק הישראלי בשנים האחרונות לא פסחה גם על אזור הצפון בכלל ועמק יזרעאל בפרט.אך בהבדל עיקרי אחד!
בעוד שבחלקים רבים בארץ  לא הייתה  סיבה ברורה ומוגדרת לעליית המחירים התלולה ועקב כך היה חשש לבעבוע נדל"ני, בעמק יזרעאל עליית המחירים נבעה מסיבות ברורות ולכן מתאפיינת בעליית מחירים בריאה, מתונה, יציבה ומוגדרת.

כביש  6  שנפתח ביוקנעם, נתן דחיפה רבה למעוניינים לעבור לאזור הפסטורלי בצפון ועדיין להיות במרחק סביר ממקום העבודה במרכז.
בנוסף לכך, יוקנעם נהייתה מעין עמק סיליקון קטן דבר שהזרים אנשי הייטק לאזור .
עקב כך, נוצר עודף בביקוש דירות ביקנעם והמחירים עלו בהתאם.
סיטואציה זו יצרה מצב חדש בשוק .מצב שאף פעם לא נברא.
יקנעם יקרה יותר מטבעון ומרמת ישי.הכצעקתה????
מצב זה לא נשאר כמובן לאורך זמן :

נדלן ברמת ישי:

לפני כשלוש שנים קיבלה רמת ישי  תנופה מאסיבית ומיישוב קטן נהייתה אתר אטרקטיבי ביותר לזוגות צעירים.פירוק חברת "קהילת ציון אמריקה" סיפק קרוב ל 60 דונמים ברמת ישי שיצרו כמות של כ 400 יחידות דיור בבת אחת.
בשלב הראשון זה הוביל להאטה במחירים שנעשתה מעודף היצע כיוון שרוב הקבלנים יצאו לשוק בבת אחת.
בשלב השני קרה דבר מעניין ,מטה השיווק של הקבלנים העלה את תודעת הציבור ליישוב הכפרי המקסים הזה. יותר ויותר משפחות רצו לעבור לגור ברמת ישי .
בניגוד לביקוש שהלך וגדל, ההיצע קטן  וחזרנו למצב שוק נורמאלי בו רובהבתים הפרטיים וגם הדירות הנמכרות כיום ברמת ישי הינן בתים ודירות יד שנייה ולא דירות קבלן חדשות.
רמת  התודעה גבוהה שנשארה  ובועת  הנדל"ן בארץ יצרה  מצב של עליית מחירים נכונה והדרגתית.
כיום, קיים סטטוס יציב במחירי הדירות ברמת ישי .הדבר ימשיך,סביר להניח,  כל עוד פרויקט "פרדס בחיסכון" שאמור לספק 1000-1500 יחידות דיור נוספות עדיין נמצא בגדר תוכנית עתידית.

נדלן בקריית טבעון:

בטבעון אין עתודות קרקע! הקרקעות בטבעון מינימאליות( למעט אזור מסוים בקרית חרושת שהוא שטח עתידי לקנייה). וההסתמכות היא  על הקיים- מגרשים גדולים. על אותם מגרשים ששימשו בעבר כמשקי עזר, נבנים 2-4 כיום  בתים והאוכלוסייה מתחלפת.

ביקושים גבוהים לבתים בקרית טבעון

רמת ביקושים ערה ומחירים מעודכנים גבוהים יותר נתנו אמביציה לבעלי המגרשים לצאת למהלך  של מכירה הכרוכה במיצוי רב יותר הנכס. היום אנו נמצאים במצב שעל פניו נראה פרדוקסלי.גם למוכר וגם לקונה משתלם היום לעשות עסקה וזאת בעקבות תופעת "קבוצת רוכשים" לה אנו עדים בטבעון.
מתארגנות 2-4 משפחות הבונות על מגרש אחד. מצד אחד זה מוזיל עלויות לקונה כי הוא חולק בנטל ההוצאות והוא נהנה  מאופציית קנייה נוחה, טובה וזולה יותר.
ומצד שני זה מעלה את ערך המגרש למוכר כיוון שבשורה התחתונה הוא מקבל מחיר טוב יותר למגרש אחד מחולק.
שלושה פרויקטים חדשים נחשבים כיום  ככדאיים ביותר:
1.גבעת הבריכות, רחוב יצחק שדה ,שווק ע"י המנהל לפני כ 4.5 שנים.במסגרת מאמצי השיווק הראשונים לא הייתה הענות גבוהה מדי ובסופו של תהליך לא הצליחו לשווק את מרבית הקרקעות.
היום, המתחם הזה נראה טוב ומזמין. נבנו שם למעלה  מ- 40 יחידות ורמות הביקוש באזור גבוהות ביותר.
2. קרית חרושת הותיקה מתחדשת בצורה נפלאה ונמצאת בחמש שנים האחרונות בעלייה מתמדת. מחירי המגרשים עלו בצורה משמעותית והפער בין טבעון לק. חרושת מצטמצם.מה גם שמדובר באדמת טאבו ולכן יש פחות הוצאות מול המנהל.
3. אלרועי- המכרז שיצא לפני כחצי שנה ומכר 30 יחידות במחיר מעבר למצופה מוכיח בסופו של דבר את רמות הביקושים שיש בטבעון ואת רמת היציבות באזור עמק יזרעאל.

בשנים האחרונות רואים מודעות גבוהה יותר לתחום התיווך שנובעת מהצורך בשימוש אנשי מקצוע מומחים ובסופו של עניין מבין כל אדם שעסקאות נדל"ן זה לא דבר של מה בכך הדורשות ליווי צמוד של איש מקצוע שמבין  ושוחה בחומר.
בין אם מדובר במימון ,מקרקעין,מיסוי, שמאות ותכנון ובנייה . המתווך של הדור החדש יודע לשלב בין כל הגופים. חוסך ריצות, זמן יקר והרבה פעמים גם כסף רב מתוך ידע וניסיון של עשייה והיכרות עם הדברים בשטח .
היום למי שקונה או למי שמוכר נכס בקרית טבעון  יש את היכולת לבדוק  ולבחור את רמת המקצועיות ולקבל תמורה מלאה לכסף שהוא משלם.

מאז שנפתח מרכז הנדל"ן היחיד בעמק. "רשת התיווך הישיר" גורמת לקפיצת מדרגה בעמק יזרעאל  ומתייצבת לאותם סטנדרטים מחמירים אותם הציבה בשוק.
בברכת עסקאות פוריות ומוצלחות

צפריר בן מלך- מנהל
רשת התיווך הישיר- סניף העמקים
Yashir_t@netvision.net.il
052-6552211

קרית טבעון

מחפשים בעל מקצוע בטבעון?

השאירו פרטים והודעה בטופס ואנחנו ננסה לאתר עבורכם בעל מקצוע מומלץ