לגור בטבעון - אינדקס עסקים ומגורים בקריית טבעון

מעונות יום לקשישים

 

  מעונות יום לקשישים ופנסיונרים

כל מי שנמצא לקראת או כבר בפנסיה בוודאי יודע שחלק משגרת החיים של הפנסיונר כוללת גם התנסות במסגרות של מעונות יום. המטרה הראשונית של מעונות יום איננה דווקא השגחה על חסרי היכולת לתפקד באופן עצמאי כפי שנהוג לחשוב.

מעונות יום נועדו בראש ובראשונה לעזור לפנסיונרים הטריים להתרגל לחיים של אחרי העבודה. כשאין יותר מסגרת של הליכה יומיומית לעבודה אז מעונות יום הם הפיתרון המושלם על מנת להתרגל בצורה הדרגתית לשינויים בשגרת החיים. במסגרת של מעונות יום נפגשים הגמלאים האחד עם השני ויכולים להחליף ולחלוק רשמים ורגשות ביחס לחיי הגמלאות. ישנם אין ספור מתכונות ומודלים של מעונות יום שנועדו לכך שכל קשיש וקשישה יוכלו למצוא את המסגרת שמתאימה להם באופן אישי. מעונון יום מוצלח משול למקום עבודה אהוב. כמו שקמים כל בוקר לעבודה בגיל וברינה – ככה צריך לקום לקראת ההליכה למעון היום.

מעונות יום ייעודיים

קיימים כיום מסגרות של מעונות יום שמיועדים לאוכלוסיות ייעודיות. למשל, מעונות יום ליוצאי התעשיות הביטחוניות לצד מעונות יום ליוצאי ענף ההוראה וכן הלאה. הרעיון העיקרי שמאחורי השיוך של כל אותם מעונות יום למגזרים מסוימים הינו ליצור מכנה משותף לצורך ניהול שיחות ורקע תרבותי שיחבר בין החברים השונים. אמנם כל אחד יכול להירשם ולהתקבל לכל מסגרת של מעון יום שרק יחפוץ בכך, אבל מי שימצא מעונות יום שמורכבים מאנשים עם רקע דומה לשלו ייהנה מן הסתם הרבה יותר. ככלות הכל חלק מהמטרות של מעון יום הינו לשמש תחליף למקום העבודה שאותו היה הגמלאי רגיל לפקוד במשך שנים ארוכות. בכל מקרה לעולם עדיף ביקור במסגרת של מעון יום על פני ישיבה חסרת מעש בדירה במשך יממה שלמה.

מעונות יום לקשישים בקרית טבעון

החשיבות של מעונות יום הינה בכך שהם מעניקים לפוקדים אותם סיבה לקום בבוקר. רגע לאחר היציאה לגמלאות ולפני המעבר אל שלב הגבלת היכולת להיות עצמאי ולהתנהל לבד לחלוטין – הגיע השלב בחיים שכולנו מחכים לו, של קצת נחת, שלווה מנוחה ונחלה. המסגרות השונות של מעונות יום מספקות למעשה עבור רוב ציבור הגמלאים את הזדמנות לחלוק את שגרת יומם עם אלו שנמצאים בדיוק באותו ששלב בחיים כמוהם. במסגרת של מעונות יום מוענקת לנוכחים תחושת היחד שמעניקה כוח ומעודדת את הרוח של הקשיש . למעשה מעונות יום הם חלופה הולמת למקום העבודה. מעונות יום הם מקום המפגש והשיתוף של הגמלאים שאך זה סיימו את חובם ה"מקצועי" ויצאו לחופשי.

קרית טבעון

מחפשים בעל מקצוע בטבעון?

השאירו פרטים והודעה בטופס ואנחנו ננסה לאתר עבורכם בעל מקצוע מומלץ