לגור בטבעון - אינדקס עסקים ומגורים בקריית טבעון

בתי אבות בצפון

בצפון קיימים בתי אבות רבים המותאמים לקהלי יעד שונים. הרבה בתי אבות מציעים נוף מרהיב, שפע ונינוחות שמאפשרת לבלות בהם בצורה נעימה ועל ידי מתן עזרה בחיים בגיל הזהב.

בחירת בית אבות מתאים  היא בחירה מכרעת וחשובה, ישנם כמה  שיקולים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים בית אבות בו נהיה בגיל הזהב.

שיקולים בבחירת בית אבות

קודם כל יש להבין כי קיימים סוגים שונים של בתי אבות, ועל ידי סיווגים אלה ניתן לסנן את סוג בית האבות הרצוי.

בית אבות סיעודי- מיועד לאנשים הזקוקים לעזרה סיעודית ורפואית בכל שעות היום. בית אבות סיעודי מציע השגחה וליווי סיעודי בכל שעות היממה בנוסף לכך בבית אבות סיעודי יהיו מחלקות טיפול: פיזיותרפיה, שיקום, ריפוי בעיסוק, גריאטריה, אחים ואחיות ועוד.

בית אבות משולב- בבית אבות משולב יהיו גם תנאים סיעודיים לאנשים הנזקקים להם, וגם אפשרות למבוגרים 'עצמאיים' שאינם זקוקים להשגחה צמודה ולמעשה צריכים עזרה בכל הקשור למוגבלויות הגיל כמו עזרה בהליכה וכו'..

בית אבות לעצמאיים- בית אבות שכזה מיועד לאנשים שאינם סובלים מבעיה רפואית כלשהי, אלא רוצים בחברה של אנשים בגילם שיספק להם שירותים מסוימים שקשה להם לעשות מפאת גילם. בית אבות כאלה מספקים איכות חיים נינוחה ורגועה לאנשים מבוגרים.

– אלה בתי אבות ברמה אחרת. לרב מדובר במוסד פרטי ולא ממשלתי. בתי אבות יוקרתיים או דיור מוגן כפי שנהוג לכנות אותם היום, מספקים פרטיות גבוהה יותר מאשר בית אבות ממשלתי. ניתן לגור בחדר לבד או זוג בחדר. ניתן להביא ריהוט פרטי משלך כדי להרגיש בבית. ישנו מבחר רחב של פעילויות חברתיות, חוגים, הצגות ועוד
מעונות יום לכל דורש

השיקולים שיש לקחת לפני מעבר לבית אבות הם רבים ולעתים לא נדירות גם קשים מאחר ובמקרים רבים אדם מבוגר לא רוצה לעבור לבית אבות ולהרגיש 'נזקק', גם אם מצבו דורש זאת. במקרים כאלה בני המשפחה מרגישים שהם זנחו את אביהם או אימם בגלל שהם צריכים לקחת החלטות בנושא. חשוב מאוד  להבין שבית אבות ראוי יספק תנאים טובים לאדם מבוגר, ובמקרים רבים יאפשר את מה שבן משפחה לא יכול להרשות לעצמו לתת, כמו תנאי חיים טובים וטיפול מסור במשך כל שעות היום , 7 ימים בשבוע.

בחירת בית אבות בצפון ומימונו

מימון בית אבות בצפון הוא לא עסק זול ולכן יש הנתקלים בקשיים במימון זה.

אלו היכולים ממנים זאת מכספם האישי. כספים מביטוח לאומי לא מספיקים למימון בית אבות בצפון.

בתי אבות ציבוריים המסובסדים על ידי המדינה, הרבה פעמים יהיו  ברמה נמוכה מאלו הפרטיים.

לכן  במידה ומתאפשר כדאי לעשות חישובים קודמים ולחסוך מבעוד מועד לבית אבות איכותי יותר. מעבר לכך קיימים כמה פתרונות זמינים שהבנק מאפשר כמו למשל 'משכנתא הפוכה' שמאפשרת מישכון נכס של הקשיש על מנת לממן את בית האבות, במידה ויש לקשיש בית בבעלותו ניתן להשכירו בזמן שהותו בבית האבות מה שיוכל לעזור לפחות בחלק מן המימון.

קרית טבעון

מחפשים בעל מקצוע בטבעון?

השאירו פרטים והודעה בטופס ואנחנו ננסה לאתר עבורכם בעל מקצוע מומלץ